Blog

Masový vývar

Klasický recept na nejlepší masový vývar existuje určitě v každé domácnosti. A pokud nevíte, na internetu najdete návodů dostatek (třeba tady). V čem je ale vývar z kvalitních surovin a především samozřejmě ne z kostky 🙂 tak prospěšný pro naše tělo? 

  • Vývar zoceluje rány a doporučuje se používat při pooperačních stavech. Přítomnost prospěšných aminokyselin pomáhá rychleji se zotavovat. Je to také důležité jídlo pro vyvíjející se organismus.
  • Díky vysokému podílu magnézia, kalcia a fosforu se vaše kosti stanou pevnější. Proto je ho možné jíst ho v každém věku.
  • Ve vývaru se nachází želatina, která blahodárně ovlivňuje sliznici střevního traktu a také žaludku. Zaručeně nejlepší jídlo!
  • Bujón se může vypořádat s toxiny a tím začnou správně fungovat játra.
  • V bujónu se nachází také glycin, který zajišťuje vysoký podíl železa v krve, a tím se předchází anémii a zlepšuje se krevní obraz. Zaručeně vynikající hemoglobin.

A toto není všechno. Bujón lze podávat jako samostatné jídlo, nebo jako základ různých polévek, ragú a omáček – co si člověk usmyslí. Nezapomínejte také, že bujón je nízkokalorické jídlo, obsahuje 15-20 kilokalorií na jeden litr. Je to prostě základ poctivého, a přitom zdravého vaření.