Blog

Rozvinul se nám tu v poslední době takový nešvar – zasvěcování

Určitě si uvědomuji, že tímto tématem rozezlím spousty z vás, kteří jsou naladěni na tuto vlnu a bezmezně věří v nejrůznější typy zasvěcování, ať už do Reiki, Shambally a dalších. Údajní mistři lákají své ovečky na sladké řeči, že se jim po tom a tom zasvěcení otevřou léčitelské a kdovíjaké kanály a oni poté nabydou nevídaných schopností léčit.

Rozhodla jsem se o tom napsat proto, protože ke mně přichází stále více lidí s různými problémy, které se dost často odvíjí od návštěvy podobné akce. Postupem času a vlastní zkušenosti, jsem se naučila tyto věci účinně rozeznat a pomoci těmto lidem se očistit. Co mají na sobě naskládáno, to mě nepřestane nikdy překvapovat.

Hledající lidé ve své naivitě podlehnout pocitu, že konečně našli, co hledali, a nenapadne je přemýšlet. Nebudu lhát, i já jsem tomu kdysi podlehla, je tomu už více jak 10 let. Postupná práce na sobě mě přivedla k jinému poznání a horko těžko jsem se pak této zátěže zbavovala. I proto jsem se rozhodla napsat tento článek, abych třeba někoho zastavila a přinutila se zamyslet.

Trocha teorie. Všichni lidé jsme od narození čisté bytosti se schopnostmi využívat konstruktivní síly a energie Vesmíru. To, že jsme spousty schopností ztratili nebo zůstaly zablokovány, je způsobeno žitím v tomto „Matrixu“, vlivem společnosti, ve které žijeme a výchovou. Zjednodušeně řečeno – všichni jsme jedno světlo, ale úroveň našeho vědomí se liší. Podle míry našeho uvědomění, podle našeho jednání v životě a podle míry naší energie se odvíjí naše schopnosti a znalosti. Každý z nás má v rukou přirozené schopnosti léčit. A v tom je ten jednoduchý princip, který rozhoduje o našich schopnostech. Potom vám musí zákonitě dojít, že zasvěcení a kupování si schopností za peníze je podvod.

Pokud ale věříte, že vám někdo za poplatek předá schopnosti léčit, jste ztraceni. Hezky se to totiž poslouchá, když vám někdo řekne, že nemusíte dlouhé roky na sobě pracovat, učit se, konat a růst jako osobnost, ale že si stačí zaplatit a za víkend máte mávnutím proutku všechno najednou. Kdo by to nebral, že.

Jistě vás zajímá, co se děje při tzv. zasvěcování. Při samotném rituálu mnozí zažíváte krásné pocity. Je na tom založeno právě to přesvědčení, že to funguje. Tyto pocity ale časem vymizí. Vy vlastně vůbec netušíte, co s vámi údajný „Mistr“ dělá a dáváte se mu všanc. Například u zasvěcování do Reiki vám Mistr „nahraje“ do vaší aury určité symboly. Většinou vám nikdo nic neřekne, ale položte si otázku, na co potřebujete mít nějaké symboly? Může vám být vysvětleno, že budete tak napojeni na zdroj energie. To je moc hezké, ale vy nepotřebujete být někde uměle napojeni, jste napojeni na konstruktivní síly od narození. Se symboly pracuje magie a nečisté energie a ty vás jen pomocí právě těchto symbolů odpojí od přirozeného a zapojí do „svého energetického systému“. Funguje to bezvadně. Pod tlakem líbivých slov se vědomě a radostně zapojíte jako další baterie. Bude vám pak blbě, protože do vás přejde destrukce, se kterou se vypořádáváte hodně dlouho. Většina lidí si právě takovým zasvěcením odřízne vrozené schopnosti komunikace a přirozené práce s energií (zablokováním kořenové a korunní čakry). Většina lidí popisuje, že se dostaví bolesti hlavy, deprese, také je zajímavé nutkání někoho pořád objímat (kradení energie?), rodinné problémy, konflikty… Zpočátku vám také tyto pocity mohou být vysvětleny jako čištění, takže se vlastně ani nedivíte a těšíte se ze svého přerodu.

Pokud nepociťuje následky, děkujte Vesmíru, že jste se setkali se šarlatánem, který vás sice obral o peníze, ale nezpůsobil vám jinou škodu.

Takže závěrem jedno konstatování – Ve Vesmíru se odvíjí naše schopnosti od stupně našeho uvědomění, od naší vnitřní kvality. Máme jen to, co je na naší vibrační úrovni a to co je výš nikdy nemůžeme dostat, dokud se k tomu sami nedopracujeme.

LH