Blog

Proč je omezení jednoduchého cukru základ všeho snažení?

Asi jste s tím bombardování ze všech stran, cukr je škodlivý zabiják, bílá smrt, ale ruku na srdce. Pokud máte zdravotní potíže, jste obézní nebo prostě chcete zůstat zdraví, zamysleli jste se nad tím a pak to skutečně udělali? Aha, zamysleli a pak „trochu“ udělali. Občasné zhřešení nikomu neublíží, záleží ale na tom, jak žijeme většinu času. Cukr je totiž viníkem hormonální a metabolické nerovnováhy.

Jak to funguje

Nadměrná konzumace potravin obsahující rychlý cukr vede ke zvýšené hladině cukru v krvi. Na to reaguje slinivka vyloučením inzulínu. Přechodně dojde ke snížení hladiny, což vede k apatii, podrážděnosti a únavě. Z mozku přichází signál, že tělo potřebuje v co nejkratší době další cukr. A už se to roztáčí. V krvi začíná být cukru nadbytek, protože buňky, které ukládají cukr do rezervy, jsou zahlcené. V krvi tak zůstávají přebytečné cukry, které se mění na triglyceridy (tuky). Ty se potom usazují v játrech a vedou k jejich ztučnění. Zvýšená hladinu tuků v krvi vede k leptinové rezistenci. To znamená, že mozek nevysílá informace o nasycení těla. Tělo ztrácí nad sebou kontrolu a přijímá další a další cukry. To vyvolá následně inzulínovou rezistenci, kdy buňky přestanou na inzulín reagovat. Vysoká hladina inzulínu okamžitě zablokuje spalování.

K čemu to vede

Cukr oslabuje imunitní systém, narušuje hospodaření s minerály a přispívá k osteoporóze. Vede ke zvýšené hladině tuků v krvi, ke snížení dobrého HDL cholesterolu a tím se přímo podílí na kardiovaskulárních onemocněních. Stojí za diabetem, dává se do souvislosti s rakovinou, zhoršuje autoimunitní onemocnění, stojí za žlučníkovými kameny, neurologickými projevy, depresemi, zvyšuje hyperaktivitu atd. Poškozuje také střevo, které se stává více propustné, a je výživou pro patogenní mikroorganizmy.

Věděli jste, že jeden rohlík nebo jeden plátek bílého chleba = 3 kostky cukru.

Vyvážená hladina cukru je stěžejní pro fungování celého těla.

LH

, , ,