Blog

Záda – přiznejme si to

Celé jedno odvětví mého blogu jsem se rozhodla věnovat velkému tématu – páteři. Nabízelo se to samo. Denně pracuji s klienty, kteří toto téma řeší a nakonec i já sama mám bohatou zkušenost se svými zády. Postupně bych stránky ráda plnila praktickými informacemi, zkušenostmi, návody a videi se cvičeními. Nerozdávám odborné rady, to přenechám lékařům, ale ukazuji praktickou cestu osobních zkušeností a metod ověřených praxí, které mohou i vám pomoci najít směr.

Proč většina lidí chodí bez výsledku stále do kola po doktorech? Lidé totiž

  • Teoreticky a někdy i prakticky ví jak na to, ale ve skutečnosti nechtějí ve svém životě nic měnit. Rádi by totiž nemožné – nic nedělat a přitom zůstat zdraví. Jen hrstka lidí má ale takové štěstí.
  • Vloží své tělo do rukou lékaře, aby ho opravil, nenesou sami nad sebou odpovědnost. Pokud se mu nepodaří problém hned vyřešit, shodí na něho vinu se slovy – „ani lékař si s tím neví rady“.
  • Spokojí se s obligátní výmluvou, že přece „není čas“ – ano, času není nikdy dost, jde o to, jak ho využijeme a jak si ho umíme zorganizovat.
  • Uvěří verdiktu, že dneska bolí záda každého, zvláště „v tomhle věku…“ – jak snadný důvod.
  • Nejsou dostatečně vytrvalí, celý život na svá záda kašlou, teď chtějí zázraky na počkání. „Už cvičím týden a žádná změna – to cvičení nefunguje.“
  • Si umí dokonale sami sobě vysvětlit, proč opravdu dnes nešlo pro sebe nic udělat. Největší nepřítel nás samých je naše vlastní lenost. „Dneska jsem strašně utahaný/ná, ale od zítra, od pondělí, po dovolené… už opravdu začnu.“
  • Lžou sami sobě (odpovědi typu – „zkusil jsem všechno“). Houbelec, zkusili jen to, co bylo pro ně nejjednodušší.
  • Neřeší nebo ani se nepokusí řešit psychickou příčinu potíží. „Všude je přece něco.“ Záda vypráví o zradě, zklamání, o ztrátě opory, o tom udělat někomu něco za zády, dát ránu do zad. Smyslem poznání psychických příčin není člověka měnit, ale pomoci mu, aby byl opět sám sebou, vytvářel svůj jedinečný, nikoliv převzatý, postoj k tomu, co jej potkalo, a stal se tím svobodnější.

LH

,

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *