Blog

Pošli to vesmíru

Často jsem přemýšlela o významu slov, na které jsem narazila při čtení tématicky zaměřených knih. Šlo o slova typu – „Pošli to vesmíru (Universu) a on to zařídí.“ Zdálo se mi to strašně jednoduché, až ideálně snadné a možná i trochu srandovní. Představovala jsem si to strašně primitivně – něco budu potřebovat, požádám vesmír a on to zařídí.

U mě nejde nic jednoduše. Já potřebuji informace více pochopit. Nestačí mi si něco přečíst, říct si, že to zní zajímavě, mluví o tom hodně lidí a tak to asi bude pravda. Nakonec jsem našla pro sebe trochu uspokojivé vysvětlení. Troufám si říct, že i toto vysvětlení bude jen počátkem dalšího mého vývoje.

Je více než zřejmé, že vesmír je jistým druhem nepochopitelné, čisté energie, jež má vlastní vědomí. V křešťanství se tomu říká Bůh v jiných náboženstvích jinak. Ať „tomu něčemu“ říkáme, jak chceme, jsou to jen různé metafory. Je to pramen všeho existujícího, je to síla, která spojuje všechny a všechno v tomto světě a je základem života.

Dost podstatné je to, že tato záhadná energie podléhá působení lidských záměrů. Totiž – samotné naše očekávání čehokoliv začíná působit na jiné energetické systémy a vytvářet události v souladu s naším očekáváním. Právě tato Síla, která tvoří náš osud, je v nás samotných.

Vypadá to, že lidské vědomí je pouze částí vesmírného, tedy Božího vědomí. MY SAMI JSME STRŮJCI SVÉHO OSUDU a naše vědomé chování ovlivňuje budoucí události v našem životě.

Ale o tom se vědělo už dávno. Například v Bibli se říká: „Nehledej Království Boží na nebesích, ani na zemi rajské, je uvnitř každého z vás.“

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *