Reflexní masáž

Reflexologií se zabývám řadu let a celou dobu si poznatky o této jedinečné metodě upravuji, doplňuji a vytvářím svůj vlastní styl.

Při reflexní masáži používám špičky prstů nebo masážní tyčinku k aplikaci tlaku na reflexní zóny a body na nohou klienta. Ty jsou spojeny skrze zmapované cesty s určitými částmi těla. Každý orgán, žláza a další fyziologické části mají svůj protějšek v reflexním bodu, skrze který můžu objevit, zda vše funguje tak, jak má, případně aplikuji přiměřený tlak, abych napravila problém. Reflexní masáž spočívá v korigování celkové energetické nerovnováhy v organizmu. Může pomoci vyřešit řadu zdravotních potíží, ale také podporuje duševní pohodu, relaxaci a optimální zdraví.

Nově používám při působení na reflexní plošky, meridiány a body magnetické pero, které celkové působení posílí.

Rozlišení:

  • Reflexní masáž chodidel – ovlivnění dysfunkcí orgánů nebo částí těla pomocí bodů a plošek na chodidlech
  • Reflexní terapie, práce s magnetickým perem – diagnostika, uvolnění meridiánových drah, práce s příslušnými body
  • K lymfatické masáži využívám specializovanou reflexní lymfatickou masáž, které obsáhne odlymfovat za 45 minut prakticky celé tělo jen za pomocí bodů na noze.

Při masáži jste oblečeni, pohodlně ležíte na zádech, pouze s obnaženýma nohama po kolena.

Tato metoda je vhodná pro všechny věkové kategorie, včetně dětí. Při těhotenství pracuji jen jemnou lymfatickou masáží chodidel, která uleví otokům.

Kontraindikace – Při srdečních a nádorových onemocněních, při infekčních a zánětlivých onemocněních, horečce, transplantaci orgánů, hemofilii a leukemii, při celkové vyčerpanosti, pod vlivem alkoholu nebo drog, epilepsii a kolísavém tlaku. Nepracuji na nohách s plísněmi, ať už na kůži nebo nehtech.