Reflexní masáž

Při reflexní masáži používám špičky prstů k aplikaci tlaku na reflexní zóny na nohou klienta. Ty jsou spojeny skrze zmapované cesty s určitými částmi těla. Každý orgán, žláza a další fyziologické části mají svůj protějšek v reflexním bodu, skrze který můžu objevit, zda vše funguje tak, jak má, případně aplikuji přiměřený tlak, abych napravila problém. Reflexní masáž spočívá v korigování celkové energetické nerovnováhy v organizmu. Může pomoci vyřešit řadu zdravotních potíží, ale také podporuje duševní pohodu, relaxaci a optimální zdraví.

Nově používám při působení na reflexní plošky také magnetické pero. 

Reflexologií se zabývám řadu let a celou dobu si poznatky o této jedinečné metodě upravuji, doplňuji a vytvářím svůj vlastní styl.

Rozlišuji reflexní masáž a reflexní lymfatickou masáž, která je zaměřena čistě na detoxikaci a lymfatický systém. V některých případech je vzájemně doplňuji podle individuálních potíží a přání klienta.

Při masáži jste oblečeni, pohodlně ležíte na zádech, pouze s obnaženýma nohama po kolena.

Tato metoda je vhodná pro všechny věkové kategorie, včetně dětí. Při těhotenství pracuji jen jemnou lymfatickou masáží chodidel, která uleví otokům.

Kontraindikace – Při srdečních a nádorových onemocněních, při infekčních a zánětlivých onemocněních, horečce, transplantaci orgánů, hemofilii a leukemii, při celkové vyčerpanosti, pod vlivem alkoholu nebo drog, epilepsii a kolísavém tlaku. Nepracuji na nohách s plísněmi, ať už na kůži nebo nehtech.