Cvičení spirální stabilizace

Individuální cvičení ve studiu

SMS – Stabilizační a mobilizační systém, cvičení s pružným lanem a další cvičení

SM systém je zcela jedinečná a účinná technika mobilizačního cvičení s pružným lanem. Autorem metody je MUDr. Smíšek, který tuto metodu vyučuje. Vyvinul metodiku, která na neurofyziologickém podkladě optimalizuje svalovou balanci a vyrovnává držení těla. Je až z mého pohledu neuvěřitelné zjistit, jak naše stereotypy a svalová nerovnováha způsobují závažné poruchy a bolesti nejen páteře a jak „jednoduché“ je při správném cvičení a korekci toto odstranit.

Ve studiu mám ke cvičení samostatnou místnost. Je třeba si domluvit termín a budu se vám individuálně věnovat. Ke cvičení přidávám další svoje cviky, které vyhovují vašemu danému stavu, můžete je cvičit doma a další uvolňující dechová cvičení a měkké techniky. Mohou cvičit dva lidi zároveň. Více ne, protože je nutné vás sledovat a provádět příslušné korekce.

Cvičení je vhodné při bolesti krční, hrudní a bederní páteře, při skolióze, při poruchách velkých i malých kloubů, plochých nohou atd. Cvičit je možné v každém věku, zvládne ho i důchodce.