Lenka Hrdličková – celostní přístup k člověku

1. čakra, obrázek a svíčka

Čakry jsou strážci mentálních, emocionálních a fyzických procesů v lidském těle.

První, kořenová čakra se nachází u kostrče a její barva je červená. U ženy se otáčí doleva, u muže doprava, točí se ze všech hlavních čaker nejpomaleji. Tón pro vyladění je tón C a hláska U, mantra LAM.

Harmonická funkce: Je-li první čakra otevřená a harmonicky funguje, zažíváte hluboké osobní spojení se Zemí a jejími tvory, spokojenost, vitalitu, stabilní a vnitřní sílu, materiální jistotu. Cítíte se být zařazeni do přirozeného běhu života a její součástí, jsme šťastni. Máme schopnost se prosadit, jsme odolní, vytrvalí. Zažíváte zemi, kde můžete dostat všeho co je zapotřebí – jídlo, bezpečí, ochranu… Tím se otevíráte zemi a vše co se vám dostává přijímáte s vděčností.

Autorka: Lenka Hrdličková

Disharmonická funkce: Při jednostranné dominanci nebo chybné funkci této čakry krouží vaše myšlení jen kolem materiálního vlastnictví a jistoty, stejně jako kolem smyslových požitků … jídla, alkoholu, sexu. To co se vám líbí chcete také vlastnit, aniž by jste přemýšleli o následcích. Zároveň vám může být velmi zatěžko otevřeně brát i dávat. Máte tendenci se pojistit. Neschopnost něčeho se vzdát je nezřídka vyjádřena ve formě zácpy a tloušťky. V extrémních případech jednáte podrážděně či agresivně. Nesmírné prosazování vlastních přání. Jste egoističtí, sobečtí, leniví a máte existenční obavy.

Nedostatečná funkce: Máte málo tělesné a duševní síly na překonávání problémů. Mnoho věcí vám způsobuje hodně starostí, ztrácíte půdu pod nohama, chybí vám síla se prosadit, můžete pociťovat velký strach,  nedostatek energie, nejistota hlavně o přežití a hmotné zabezpečení, toužíte po životě, který by byl snazší, příjemnější a méně náročný Proto vám život připadá jako břímě ne jako život. Nezdravé ztahy čověka k Zemi a přírodě.

Tvoří životně důležitý základ a zdroj vitální energie. Uzemňuje nás a spojuje s fyzickým světem. Dává nám sílu se prosadit a vytrvat. Abychom si udrželi stabilitu, měla by být v rovnováze se sedmou korunní čakrou.

Ovlivňuje všechny pevné části těla, páteř, nohy, chodidla, kosti, zuby, nehty, konečník, tlusté střevo. Má vliv na buňky, imunitní systém, pohlavní orgány, krevní oběh, svaly, nadledvinky a hormony adrenalin a noradrenalin.

Symbolizuje vztah k materiálnímu světu, k Zemi, k rodině a společenství.

Hlavní Váš úkol:
Přijměte svoji původní rodinu, odpusťte jejím členům bolest, kterou vám způsobili a svým rodičům buďte vděční za dar života, který vám dali.

Energetická čakrová svíčka z mé dílny s aktivním obrázkem a plackou (špendlíkem) pro praktické využité při posilování čakry.

(Koupit můžete u mě v masérně nebo na www.mujkramecek.cz nebo na Fleru: https://www.fler.cz/shop/armeta)

Meditační cvičení

Zavřeme oči a postupně začínáme hlubokými nádechy a pomalými výdechy. Uvádí se pravidlo, že výdech by měl být 2x delší než nádech. Během dýcháni si představujeme sami sebe, jak sedíme a postupně z nás vychází kořeny, které zakořeňují do země. Skrze tyto kořeny k nám pak proudí všechna voda a živiny, které potřebujeme, a které se shromažďují v oblasti naší pánve. V pánevní oblasti si představíme malé červené světlo, které roste a nabývá na síle. (Zdroj. www.energiezivota.com)

Zdroj části textu: nakridlechandelu.cz

Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *