Lenka Hrdličková – celostní přístup k člověku

2. čakra, obrázek a svíčka

Čakry jsou strážci mentálních, emocionálních a fyzických procesů v lidském těle.

2. sakrální čakra je barvy oranžové a nachází se tři prsty pod pupkem. U žen se otáčí doprava u mužů doleva. Patří k ní tón D, hláska O, mantra VAM a element VODA.

Je především centrum emocí, sexuální energie a tvořivých sil.

Harmonická funkce se projevuje v přirozeném splývání s proudem života a svými pocity, vitalitou, tvořivostí, vášní a radosti ze života. Jste vůči lidem a hlavně kvůli druhému pohlaví přirozená/ý a otevřená/ý. Sexuální spojení s druhým člověkem je radost a láska v jednom. 

Autorka: Lenka Hrdličková

Nedostatečná funkce vzniká ve většině případů již v dětství. Možná vám chyběli dotyky, mazlení a něžnosti. V pubertě jste sexualitu zablokovali, potlačili. Možná to zapříčinila malá sebedůvěra. Toto potlačení má za následek nedostatek sebeúcty, neprůchodnost emocí a sexuální chladnost. Často inklinujete k závislostem, chtíči na sexu, drogách, alkoholu, kterým si lásku nahrazujete. Jste agresivní a tíží vás nutkavý vztek, máte pocity viny a strach ze ztráty, častá žárlivost.

Ovlivňuje pohlavní orgány, tlusté střevo, spodní část páteře, pánev, slepé střevo, močové ústrojí, ledviny, kyčle a všechny tekutiny v těle. Prostřednictvím hormonů ovlivňuje také náladu a pocity.

Dodává životní radost a sílu, pohlcuje negativní energie.

Doplňuje sílu a chuť do života, podporuje kreativitu a tvůrčí schopnosti, posilňuje vitalitu, má vliv na sexualitu, cílevědomost a optimismus.

Energetická čakrová svíčka z mé dílny s aktivním obrázkem a plackou (špendlíkem) pro praktické využité při posilování čakry.

(Koupit můžete u mě v masérně nebo na www.mujkramecek.cz nebo na Fleru: https://www.fler.cz/shop/armeta)

Hlavní Váš úkol:
Jednejte poctivě a čestně ve vztazích s ostatními lidmi a v partnerství. Tvořte svazky, které podpoří váš vývoj ne ty, které mu brání. Naučte se rozhodovat a zbavte se touhy po pomstě. Důležitá je rovnováha dávat-přijímat.

Meditační cvičení

Pro meditaci nad tématem druhé čakry si sedneme do tureckého sedu. Zády se můžeme opřít o jakoukoliv zeď, pomalu zklidňujeme svůj dech pravidlem výdech je 2x delší než nádech. Zaměříme se na oblast 3 prsty pod naším pupkem. Toto místo si můžeme představovat jako šedé a prázdné, které se postupně zaplňuje oranžovou barvou, kterou nasává ze svého okolí mimo tělo. V těchto představách nikam nespěcháme, necháme šedé centrum zabarvit pěkně pomaličku. Přitom pociťujeme, jak nás naplňuje veškerá sladkost a pohodlí života. Jakmile je centrum plně zabarveno, tak si představujeme, jak přebytky energie odchází zpět do okolí, ale přitom do něj neustále proudí energie zvenčí. Vzniká cirkulace. V představě dané cirkulace energie setrváváme několik minut a přitom velice jemně a v poklidu dýcháme. Pro probuzení začneme postupně dýchat rychleji a intenzivně spolu s otvíráním očí. (Zdroj. www.energiezivota.com)

Zdroj části textu: nakridlechandelu.cz

Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *