Lenka Hrdličková – celostní přístup k člověku

3. čakra, obrázek a svíčka

Čakry jsou strážci mentálních, emocionálních a fyzických procesů v lidském těle.

3. čakra solar-plexu je barvy žluté a nachází se přibližně dva prsty nad pupkem, u ženy otáčí doleva a u muže doprava. Řadí se k ní tón E, hláska O, mantra RAM. Element OHEŇ. Ten reprezentuje vůli, energii, světlo, teplo, čin a změnu.

Na tělesné úrovni má třetí čakra na starosti orgány jako slezina, tenké střevo, žaludek, žlučník, břišní dutina, slinivka, ledviny a nadledvinky, vegetativní nervový systém nebo játra, z hormonů inzulín. Celkově má na starosti celý proces trávení. Pokud tedy máme problémy s těmito orgány, tak naše třetí čakra potřebuje harmonizaci.

Je sídlem emocí – síly, moci, sebekázně, hněvu, strachu, viny, žárlivosti, sobectví, nezdravých tužeb. Čakra přestavuje naše centrum síly. Touto čakrou vnímáme přímé vibrace ostatních lidí, když cítíme hrozící nebezpečí – čakra se stáhne, což je obranný mechanismus.

Když je otevřená a funguje harmonicky, máte v sobě pocit míru, vnitřní harmonie, jste spokojeni s postavením v životě, cítíme soucit s druhými.

Autorka Lenka Hrdličková

S nedostatečnou funkcí třetí čakry se cítíte často bez odvahy a poražený. Všude vidíte překážky, které se vám stavějí do cesty. V obtížných situacích máte houpavý strach v žaludku nebo jste nervózní, máte těkavé jednání. Neobvyklé zážitky vám přinášejí strach a neklid.

Hlavní Váš úkol:
Posilujte schopnost strávit všechny životní situace, tzn. umět se jim postavit čelem s hrdostí v srdci a bez pochyb o sobě samém. Buďte odhodlaní přijímat nové životní výzvy s asertivním přístupem, stůjte si za svými názory i stanovisky.

Energetická čakrová svíčka z mé dílny s aktivním obrázkem a plackou (špendlíkem) pro praktické využité při posilování čakry.

(Koupit můžete u mě v masérně nebo na www.mujkramecek.cz nebo na Fleru: https://www.fler.cz/shop/armeta)

Harmonizaci můžete provádět meditačním cvičením, dobrou stravou, sluncem, žlutou sluneční barvou.

Meditační cvičení

Během meditačního cvičení je nejlepší, pokud si rovně lehneme na rozloženou deku, připravenou na podlaze. Podstatné je mít rovnou páteř. Během pár chvil se postupným zklidněním dechu uvedeme do stavu jemné meditace. Pro lepší efektivitu můžeme přiložit ruce na oblast 2 palce nad pupkem a postupně si vizualizovat jak tento bod začíná zaplňovat žlutozlatá barva, která dále proudí do celého našeho organismu a vyživuje jej. Během meditace si představujeme sami sebe jako bojovníky, kteří s naprosto chladnou hlavou dokáží kontrolovat svou moc i hněv a beze strachu zdolávají všechny své soupeře. Snažíme se v nás samých nabudit pocit motivace a odhodlání. Využíváme teplo rukou, které nás zahřívá a necháme se jim naplnit a emocionálně stabilizovat. (Zdroj. www.energiezivota.com)

Zdroj části textu: nakridlechandelu.cz

Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *