Lenka Hrdličková – celostní přístup k člověku

Arašíďák

Ovoce zatím není (píši to v březnu), tak přišlo na řadu arašídové máslo. Pro alergiky nic moc, ale pro nás ostatní žrádlo 🙂 . Důležitá je kvalita. Brát pouze 100%, buď natural, nebo s kousky arašídů.

Já si vždy lámu hlavu, co zase pro sebe ke svačině nebo ke snídani. Nechci toho dělat plech, protože tam hrozí to, že se neovládnu a sním více, než je třeba (nechtěla jsem rovnou napsat, že to sežeru 🙂 ).

Jelikož jsme s manželem v domácnosti již sami, tak si dělám takové „malé balení“ pro 1 osobu na 2x nebo pro 2 osoby na 1x. Využívám silikonové formičky na muffiny a z tohoto množství uděláte 4 kusy. Už slyším, jak si říkáte „tak málo?“ Ano, tak málo stačí, abych měla na 2 svačiny nebo snídaně. Tentokrát přišel na řadu Arašíďák, doplněný o bílkoviny ve formě arašídového tvarohu se zakysanou smetanou.

Co potřebujete: 2 vejce, med (nebo jiné alternativní sladidlo), rozinky, jogurt, arašídové máslo, olivový nebo jiný olej, prášek do perníku, špaldovou celozrnnou hladkou mouku, arašídovou mouku (nebo jinou podle své zkušenosti, např. mandlovou, cizrnovou, špaldovou hladkou…), tvaroh a zakysanou smetanu

Jak jsem to dělala?

Do mísy jsem hodila 2 celá vejce, které jsem celé vyšlehala s medem (asi lžíce, i méně, dosladila jsem to pak přidanými rozinkami). Můžete použít i alternativní sladilo podle své zkušenosti. Přidala jsem lžíci jogurtu, lžíci arašídového másla (nebo podle chuti), 3 lžíce olivového oleje, lžičku prášku do perníku, 2 lžíce špaldové celozrnné hladké mouky + 1 lžíce nějaké jiné (cizrnová, špaldová hladká…), já použila arašídovou, rozinky. Zamíchejte ručním mixérem a naplňte formičky. Dejte upéct na 180 stupňů.

V misce si smíchejte půlku tvarohu a 1 zakysanou smetanu. Oslaďte medem nebo jiným alternativním sladidlem a opět přidejte trochu arašídového másla na ochucení. Jupí, a můžete podávat.

Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *