Lenka Hrdličková – celostní přístup k člověku

Pohankové banánové lívanečky

Tento recept si dělám vždy jednou za čas. Z receptu vznikne přibližně 20 lívanečků. Záleží ale na velikosti vašeho lívanečníku. Já mám trošku menší, takže počítám 4 kusy na porci. Když je mám pro sebe, tak zbylé zamrazím a vyndávám dle potřeby k snídani nebo svačině. Navrch můžete měnit zakysanou smetanu (tu mám nejraději), jogurt, šlehaný tvaroh, ovoce apod. Nepřidávám nikam cukr nebo jiné sladidlo. Banán sám o sobě vše osladí. Vždy je dobré pro zvýšení nasycení přidat trochu bílkoviny.

Pohankovou mouku používám pro její vlastnosti. Obsahuje velké množství minerálních látek, jako např. mangan, vápník, hořčík, železo, vitamíny skupiny B a je přirozeně bezlepková. Navíc obsahuje rutin, který má vliv na kvalitu našich cév.

Potřebujete: 200 ml mléka, 150 g pohankové celozrnné jemně mleté mouky, špetku soli, 1 vejce, ½ až ¾ prášku do pečiva, 1 banán

Jestli máte mixér, tak to všechno vražte do mixéru a umixujte, aby vzniklo lívancové (lehce hustší) těsto. Podle potřeby přidejte mléko nebo naopak mouku.

Pokud nemáte mixér, tak vidličkou na talířku rozmačkejte banán a přidejte ho do mísy ke všemu ostatnímu. Já to ručním šlehačem rozšlehám, opět dle potřeby přidejte mléko nebo mouku, aby bylo těsto lívancové konzistence (hustší než na palačinky).

Upečte na lívanečníku buď na sucho, nebo na kapce přepuštěného másla nebo olivového oleje.

Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *