Lenka Hrdličková – celostní přístup k člověku

Rychlovečeře – zapečená tortilla

Co potřebujete? Zkrátka, co dá lednice 🙂 . Za prvé tortilly (koupíte hotové, lépe se manipuluje s menší velikostí, kolem 20 cm), dále nějakou syrovou zeleninu (nejlépe listovou nebo někdy kupuji z lenosti nasekaný mix salátů v sáčku – prodávají v každém marketu), buď šunku, nebo v mém případě kousek kuřecího masa, cibuli, sýr na nastrouhání na zapečení. Dále se v obsahu fantazii meze nekladou, můžete přidat třeba žampiony nebo papriku, pórek apod.

Pokud budete dělat kuřecí maso, tak jej nejprve na trošce olivového oleje nebo ghí opečte (pokud ne, tak šunku nebo třeba slaninu dejte později). V průběhu přidejte cibuli na delší proužky, žampiony, papriku, pokud máte třeba pórek, případně jinou zeleninu, kterou chcete tepelně upravit. Připravte si zkrátka směs nakrájenou na menší kousky podle své lednice.

Nastrouhejte si sýr. Použijte měkký na zapékání, např. goudu, mozzarellu.

Vezměte jeden kus tortilly, dejte nejprve trochu sýru, poté poklaďte směsí z pánvičky, přidejte trochu syrové zeleniny a navrch posypte opět sýrem. Přeneste takto na rozehřátou suchou pánvičku a přiklopte druhou tortillou. Trochu svrchu rukou přimáčkněte, případně chvilku držte, než povolí sýr a přichytí se i vrchní plát (nemějte plotýnku zapnutou na hodně, spíš takový střed). Pozor, ať ji zespodu nepřipálíte. Když je po chvilce spodní tortilla opečená, opatrně pomocí obracečky obraťte (pánev při otáčení trochu nakloňte). Opečte i po druhé straně. Všechno trvá jen chviličku. Po sejmutí nakrájejte na čtvrtiny a je to.

Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *