Lenka Hrdličková – celostní přístup k člověku

Tvarohové dalamánky

Vyzkoušela jsem dalamánky z tvarohu a jsem z nich tak nadšena, že se o to musím hned podělit. Recept je rychlý, velmi chutný a bez kynutí. Tyhle byly součástí naší večeře společně s grilovaným sýrem halloumi a trochou zeleniny.

Mňamózní rychlodalamánek

Co potřebujete: 1 tvaroh – 250 g (já ráda používám balený v alobalu), 250 g mouky, dnes špaldová celozrnná (tady můžete experimentovat, jen doporučuji nepoužívat klasickou pšeničnou, té se z výživového důvodu vyhýbáme), 1/2 lžičky soli, 1 vejce (nemusí být), 1 prášek do pečiva, trochu vody (cca 40 ml, přidejte podle potřeby, musíte si řídit použitou moukou tak, aby bylo krásně tvárné těsto), dále doplňte podle své chuti: semínka, já použila chia semínka (asi 3 lžičky), bylinky (zde bazalka a pažitka) a přidala jsem nakrájená sušená rajčata.

Všechno zpracujte v těsto, vytvarujte bochánky, trochu je splácněte, aby nebyly tak kulaté – vyběhnou. Vyjde vám to zhruba na 8 dalamánků. Pečte nejprve 10 minut na horkovzduch na 170 stupňů, poté tak 15 minut na 180 stupňů v normální troubě (nahoře-dole ohřev).

Je to raz dva, výborně chutnají a ochutit si je můžete podle sebe. Dobrou chuť.

Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *