Lenka Hrdličková – celostní přístup k člověku

Lymfatické masáže

Můžete si u mě vybrat z několika možností. Všechny vycházejí z reflexní lymfatické masáže, které různě kombinuji.

Poznámka: po letech praxe jsem upustila od celkových ručních celotělových lymfodrenáží. U mě v nabídce je proto nenajdete. Jednak se jedná ideálně o zdravotnické masáže, které by vám při diagnóze měl ordinovat lékař a lymfoterapeut ve zdravotnickém zařízení a jednak se jedná o velmi časově i pro klienta finančně náročnou záležitost. Vyvinula jsem si vlastní, praxí ověřenou metodiku lymfomasáží, která přináší výsledky a tu také v různých kombinacích nabízím.

Samostatná reflexní lymfatické masáž na chodidlech, nártech a lýtkách – 45 minut. Velmi příjemný a účinný způsob, jak vyřešit problém otoků a detoxikace těla. Účinky pocítíte ihned po ukončení, uvede totiž tělo do rovnováhy. Zároveň je to velmi příjemná technika. Pracuje s reflexními body, které přímo uvolňují a ovlivňují jednotlivá lymfatická centra a orgány těla. Pro dokonalý výsledek je masáž vhodné opakovat 3x (ideálně 1x týdně) po půl roce nebo dle pocitů a potřeby.

Reflexní lymfatické masáž na chodidlech, nártech a lýtkách – 60 minut. Doplněno o lymfomasáž dolních končetin, krku, hlavy a uvolnění uzlin. Za mě nejúčinnější a zároveň nejrychlejší způsob, jak vyřešit problém otoků a detoxikace těla. Účinky pocítíte ihned po ukončení, uvede totiž tělo do rovnováhy. Zároveň je to velmi příjemná technika. Pracuje s reflexními body, které přímo uvolňují a ovlivňují jednotlivá lymfatická centra a orgány těla. Pro dokonalý výsledek je masáž vhodné opakovat 3x (ideálně 1x týdně) po půl roce nebo dle potřeby.

LYMFIT – 40 minut. Přístrojová tlaková lymfomasáž, nohavice, břicho, ruce. Tlakový přístroj zrychluje metabolismus, výrazně zlepšuje funkci lymfatického systému a pomáhá s detoxikací organismu. V chladných měsících je ideální použít i funkci infračerveného záření k regeneraci organizmu. Do přístroje potřebujete pohodlné oblečení (legíny, tepláky, ponožky, triko s dlouhým rukávem). Možno zakoupit v masérně jednorázové. Doporučuji kúru 3-5 1x týdně, případně intenzivnější akci 2x týdně podle potřeby.

Kombinace reflexní lymfatické masáže na chodidlech a přístrojové lymfomasáže LYMFIT celková doba 75 minut. Intenzivní kombinace při potřebě rychlé a účinné akce při otocích a detoxikaci. Počet opakování určujeme individuálně.

Lymfatická masáž obličeje, dekoltu, hlavy a krční páteře – 30 minut. Příjemná a účinná masáž pro aktivaci lymfatického systému v těchto oblastech. Uvolňuji i krční páteř a energetická centra na hlavě. Velmi oblíbené a uvolňující.

Obecné kontraindikace: bakteriální či virovém onemocnění, horečka, záněty žil, kůže, nespecifické záněty, onemocnění srdce a ledvin, hyperfunkce štítné žlázy. Pokud si nejste jistí – poraďte se s lékařem. Schválení lékařem vyžaduji zejména po prodělané trombóze, zánětech žil nebo onkologickém onemocnění. 

Doporučení: Po každé lymfatické masáži dodržujte pitný režim a počítejte s možnou reakcí (větší únava nebo naopak větší aktivita, chození na malou). Jako podpora lze užívat tinktury pro podporu lymfy nebo žilní stěny, případně lymfatické čaje nebo masti. Doporučuji též úpravu stravy, pohybovou aktivitu, střídavé sprchování lehce studenou a vlažnou vodou, správnou obuv a vhodné neškrtící oblečení.

Co je lymfatický systém?

Lymfatický systém je jemný „čistící“ systém v našem těle, který se nachází pod povrchem kůže. Odvádí z těla škodliviny, toxiny, bakterie i přebytečnou vodu. Zároveň je spolupracovník imunitního systému – v lymfatických uzlinách se hromadí lymfocity, které vytvářejí protilátky při infekci. Rychlejší průchod lymfy zároveň zrychluje metabolismus. Lymfa je bezbarvá mezibuněčná tekutina, která obsahuje např. bílkoviny, tukové kapénky, cholesterol, vodu, minerály, vitamíny, hormony, lymfocyty, krevní buňky… Součástí lymfatického systému jsou nejen lymfatické cévy, ale také lymfatické uzliny, slezina, brzlík a mandle. Pokud systém nepracuje správně, vznikají nahromaděním tekutiny v mezibuněčném prostoru otoky. Cílem lymfatické masáže je podpořit odtok lymfy ze tkání. Počet opakování je individuální.