Lenka Hrdličková – celostní přístup k člověku

Přírodní lékárna

Příroda podává pomocnou ruku tomu, kdo chce vyzkoušet jinou, přírodní cestu v řešení svých potíží. V rámci programu Celostní péče nebo prostě jen tak, když je potřeba, nabízím ve studiu prodej bylinných tinktur, čajů a mastí.

Ve své praxi prodávám hlavně to, co mám za ty léta vyzkoušené a je pro mé klienty i cenově dostupné. Prodávám a pracuji hlavně s českými kvalitními bylinnými tinkturami od firem „Duhové elixíry“ a „Bylinné kapky“. Na vaše potíže vám doporučím konkrétní produkt.

Tinktury ve fytoterapii

Fytoterapie je léčba pomocí léčivých rostlin. Patří mezi metody alternativní medicíny. Přitom léčba léčivými rostlinami je stará jako lidstvo samo. Léčivě působí v rostlině přirozeně obsažený komplex účinných látek. Tyto účinné látky převádíme extrakcí z rostliny do tinktury. Lihové extrakty z rostlin jsou nejúčinnější fytoterapeutika. Obsah lihu není nevýhodou, naopak, líh zlepšuje vstřebávání účinných látek do lidského organismu. Fytoterapie je naděje pro pacienty, kterým oficiální medicína neumí pomoci či nechtějí riskovat následky vedlejších účinků syntetické léčby.

Tinktura z léčivých rostlin (alopatický výluh) působí podobným mechanismem jako léky, avšak bez vedlejších účinků na lidský organismus. Je to dáno přírodním původem komplexu účinných látek získaných přímo z rostliny ve složení, které navrhla sama příroda. Jedná se o látky k tělu velice šetrné a lidskému rodu tisíciletí známé, vždyť je používaly k léčbě již nesčetné generace našich předků.