Lenka Hrdličková – celostní přístup k člověku

Balance Weekend září 2022

Tak jsem si sedla, že něco napíšu o Balance Weekend (9.-11.9.2022), který právě skončil na chalupě v Podhoře. A najednou nemám slova. Co napsat o partě báječných a jedinečných ženských s mnoha talenty, které se tam sešly? Jak popsat všechny ty silné zážitky? Nejde to. Jak se říká – to se musí prožít. Každé z žen zůstane ta její část uložená hluboko v nitru jako zdroj další inspirace. Na mysl mi jdou jen tři slova: sdílení – síla – jednota.

Ale přesto – jaký byl náš program? 

Zatímco jsme se v pátek 9. 9. 2022 pomalu sjížděly, Alice s Katkou stihly v lese nasbírat košík hub. Byla z toho v sobotu báječná smaženice. Přišla k chuti jako předkrm k vegetariánskému jídlu, které nám vařila slečna Petra. V neděli jsme byly naluštěninované až až. Hlady jsme rozhodně netrpěly a všechno jídlo nám moc chutnalo.

Páteční Šárčino cvičení v rytmu Tabaty a českých retro písní byl dynamický rozjezd. Bylo třeba sklepat ze sebe vše nepotřebné. Paní kuchařka mi později přiznala, že jí to trochu v kuchyni překvapilo, jelikož čekala něco ve stylu Óhm jógového cvičení a on na ni vyhrkne Hložek s Kotvaldem :). Nu což, víkend začal svižně.

Po strávení cizrnového kari nastal čas večerní meditace. Rezonanční bubínek štěstí nám svými vibracemi pomáhal ke krásnému prožitku, k uvolnění a vyčištění mysli. Meditace pod mým vedením se krásně prolnula s nocí a při svitu svíčky jsme si ještě do noci povídaly.

Šárčino ranní splývání s přírodou je vždycky zážitek. Jak v sobotu, tak v neděli. Protažení, dýchání, courání bosých nohou v trávě, lifting kapkama rosy na obličeji, naciťování stromů a rostlin…

Sobotní program pokračoval mojí přednáškou na téma imunita. Dopoledne jsme probraly bylinky, tinktury a vitamíny. Odpoledne pak pokračovaly reflexní terapií, krátkou instrukcí praktických bodů na rukou a nohou, které se nám mohou v praxi hodit. Nesmím zapomenout na koláčky, které jsme ke kávičce po celý víkend přikusovaly. Asi jsme nechtěly zůstat až tak zdravé. Ale i v požitcích je síla.

Po obídku byl krátký polední klid. Každý ho využil po svém. Někdo dal odpočinek, někdo, jako třeba já a pár dalších žen, jsme vyrazily na medové trhy a poté na báječnou zmrzlinu do vyhlášené cukrárny Epifany do Zaječic.

Po odpolední přednášce o reflexní terapii nastal čas pro pohyb. Na řadě byly oblíbené bioenergetické cviky od Šárky. Trochu jsem se bála, aby vyplazování jazyka, které je součástí cvičení, někomu nezůstalo. Smích, radost a uvolnění – to jsou společné znaky Šárčiného cvičení.

A byl večer. Jako vždy, je náš termín víkendovky něčím zvláštní. Není to tím, že bychom ho nějak speciálně vybíraly, on si vybere nás. Celkově bylo datum numericky hodně zajímavé, ale sobotní úplněk v Rybách dal večerní meditaci úplně jiný náboj. A to doslova. 

Byla to tedy fakt síla. Ano, překvapila jsem ženy, i sebe, silnou aktivní šamanskou meditací, kdy jsme tančily v rytmu. Byla tam velká síla ženského kruhu a mnoho, mnoho energie, vjemů, informací, propojení… nelze to popsat. Jeden z mých silných zážitků vůbec. Na závěr si každá z žen odnesla svého andílka-svíčku ode mě jako dárek. Každý z andílků byl originál a měl svůj úkol.

Chvíli trvalo, než jsme byly připraveny se zamuchlat do deky na překrásné čtení z Šárčiny tvorby. Její dar slova je krásný, jemný, jako vánek. Nádherné ukončení sobotního dne.

A najednou byla neděle. Ráno jsme splynuly s přírodou a po ovesné kaši přišel Hauser. Jeho violoncello nás vedlo dopoledním cvičením s overballem, kdy nás Šárka krásně doladila a uvolnila.

Přišel oběd, zvonec a pohádky je konec. Nastal čas balení, loučení a odjezdu. 

Mnoho jsem toho nenapsala. Nevím jak. To je totiž ta zvláštnost našich víkendů. To, co tam zažijeme je něco, co nelze vylíčit někomu jinému. Myslím, že každá účastnice by se mnou souhlasila. Je to něco, co zůstane navždy jen nám.

Děkuji vám, milé účastnice, že jste byly s námi a že my jsme mohly být s vámi.

Lenka Hrdličková

(Balance Weekend Podhora, 9.-11.9.2022, Šárka Kanclířová Binarová, Lenka Hrdličková)